VRŠLJIVSKOST KOT OSREDNJI KONCEPT V SODOBNI EKOLOGIJI

Aktualno, Prispevki

📅 28.08.2023

Obožujemo malo ‘out of the box’ znanstvena predavanja, ki so lahko navdih k razmislekom o zgodbah tržnega znamčenja. Ben Woodard je v okviru Seminarjev sodobnih scenskih umetnosti 2021–2022 (projekt neprofitnega zavoda v Ljubljani – Maska) postregel z odličnim predavanjem: Brez posebnega statusa: Ekologije vršljivskosti v ekologiji. Če sta družbena odgovornost in trajnost imperativa v sodobnem znamčenju, je skrajni čas za njuno temeljno nadgradnjo, da bosta izpovedano še bolj izkazovala. Zato: dobrodošel imperativ vršljivskosti. Vršljivskost pomeni sposobnost ciljno usmerjenega delovanja. Danes je to osrednja tema razprav o ekologiji tako v humanistiki kot vse pogosteje tudi v naravoslovju. Žive in nežive entitete v okviru ekološkega razmišljanja je potrebno ne samo naslavljati, ampak tudi izrabiti za vršljivskost v najširšem in najbolj čistem pomenu te besede. Z referiranjem na delo Sylvie Wynter je Woodward v nadaljevanju kritično pokazal na odpor ekohumanistike do sodelovanja z biološkimi vedami in je kot tak ostal povezan s kolonialnim evrocentrizmom, ki zanika materialne pogoje življenja in konceptualne oblike človeškega obstoja. Ravno z integracijo humanističnih in bioloških ved pa je mogoče vzpostaviti širše razumevanje življenja in okolja, iz česar lahko potem črpamo tudi sinteze zglednih zgodb znamk.

Vir: Maska; Seminar sodobnih scenskih umetnosti, Ben Woodard

Ostali prispevki

TRENDI: AI v industriji ur

TRENDI: AI v industriji ur

EveryWatch je nova in edina globalna spletna platforma, ki temelji na umetni inteligenci, namenjena tako profesionalcem v urarski industriji kot vsem običajnim uporabnikom, kupcem in ljubiteljem ur. Ponuja celovit pregled…

BESEDA USTANOVITELJA: Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje

BESEDA USTANOVITELJA: Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje

Kot strokovnjak za mreženje dobro vem, da je za vzpostavitev trajnih odnosov ključnega pomena iskrenost in zaupanje. Če se zavedamo, da ne želimo ob sebi neavtentičnih oseb, zakaj bi potem pričakovali, da bodo potrošniki navdušeni nad blagovnimi znamkami, ki ne izražajo pristnosti?

Kako torej znamke in osebnosti lahko ohranijo to polje avtentičnosti?

Komentarji

0 komentarjev

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja