Super Znamka https://superznamka.si Nova slovenska revija s fokusom na znamčenje in marketing. Fri, 26 Apr 2024 08:48:17 +0000 sl-SI hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.6 https://superznamka.si/wp-content/uploads/2021/02/cropped-sz-favicon-32x32.png Super Znamka https://superznamka.si 32 32 201038522 GLOBALNE NOVICE: Archisonic Cotton, Cold Culture x Ford, Valentinove kampanje https://superznamka.si/globalne-novice-archisonic-cotton-cold-culture-x-ford-valentinove-kampanje/ https://superznamka.si/globalne-novice-archisonic-cotton-cold-culture-x-ford-valentinove-kampanje/#respond Fri, 26 Apr 2024 08:47:58 +0000 https://superznamka.si/?p=8716 Ker so pač nekatere stvari klasične, trajne in nezamenljive...

The post <strong>GLOBALNE NOVICE: Archisonic Cotton, Cold Culture x Ford, Valentinove kampanje</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
ARCHISONIC® Cotton – zvočni paneli

Italija je vpeljala nov primer krožne rešitve iz odpadnih materialov. Podjetje Impact Acoustic je razvilo zvočne panele ARCHISONIC® Cotton, ki so na voljo v 24 naravnih barvnih odtenkih, kar v vsak prostor vdahne pridih naravne estetike.

Glavna sestavina teh trajnostnih zvočnih panelov je celuloza, ki jo proizvajalec pobira iz stranskih oz. odpadnih proizvodov bombažne industrije, ki bi v vsakem primeru romali na odpad. Tudi sam proizvodni proces pri izdelovanju te inovativne akustične rešitve je znasnovan tako, da je krožen, od začetka do konca, s čimer si je italijanski proizvajalec v sodelovanju s švicarskimi inženirji zadal cilj v težnjah pri zmanjševanju odpadkov. Izdelek je narejen tako, da se ga lahko tudi po izteku njegovega življenjskega obdobja v celoti reciklira, s preprostim preoblikovanjem in dodajanjem vode, pri čemer se sama kakovost izdelka ne osiromaši, spremeni ali poslabša. Omenjena barvna paleta 24 odtenkov je prav tako okolju prijazna in pridobljena iz izključno zemeljskih naravnih pigmentov. Za nov revolucionirani izdelek v absorbciji/lovljenju/dušitvi zvoka z izjemno akustično zmogljivostjo, ki obenem uresničuje logiko krožnega gospodarstva, je znamka prejela nagradi Archiproducts Material Award in Archiproducts Special Sustainability Award.

Vizualija: Impact Acoustic.

Cold Culture x Ford

Znamki iz sveta avtomobilizma in oblačil sta združili moči. Rjovenje motorja in ulični slog – ta dualizem je navdhanil kolekcijo španske blagovne znamke oblačil Cold Culture, med katerimi sta tudi trenčkot Ford Trench Jacket in puli Ford High Neck Zip, za katerega so uporabili posebno metalizirano tkanino. Oblačila izžarevajo bistvo vznemirljive vožnje na cesti in sodobnega uličnega sloga.

Vir: Ford Slovenija.

Valentinove kampanje

Praznik Valentinovo je vsako leto tudi priložnost za znamke, da nagovorijo svoje potrošnike v malce drugačnem, izvirnem stilu. Trkanje po vratih palete čustev pa je običajni leitmotiv. Marsikatere letošnje kampanje so nas pustile bolj ali manj ravnodušne, zato v nadaljevanju omejen izbor, tudi nekaterih preteklih – za bodoči (boljši) navdih. 

Heinz – Valentine’s Edition Glass Ketchup

Blagovna znamka ketchup omak, Heinz, je za dan zaljubljencev na trg poslala isti ikonični izdelek, le da je bil očarljivo odet v ljubezniv nagovor s pridihom romantike. Ne glede na to, da je vaša ljubljena oseba kulinarični navdušenec/navdušenka ali ne (in ketchup zgolj rada dodaja k svojim najljubšim jedem), je Heinzov izdelek pokazal primer nekoliko drugačnega darila za valentinovo. Ker so pač nekatere stvari klasične, trajne in nezamenljive, kot je Heinzov paradižnikov ketchup.

Vir: Heinz.

Stella Artois – pivo skozi srčni čas

Kampanja blagovne znamke piva, Stella Artois, je leta 2020 za valentino pritegnila srca mnogih gledalk in gledalcev. Z video posnetkom ljubezenske zgodbe dolgoletnega para, pri katerem priljubljena znamka piva po tolikih letih še vedno igra osrednjo vlogo njunega povezovalnega odnosa. Video je prejel mnogo pozitivnih čustev, pohval in skoraj 3 milijone ogledov na YouTube-u. Nenazadnje, ta video kampanja je posrečen primer spomnika, da je treba znati doživeto uživati v tistih malih trenutkih intimnega odnosa.

Vir: Stella Artois.

Flush your ex – Who Gives A Crap

Še vedno ostaja v spominu kampanja ponudnika toaletnega papirja iz Avstralije. Če želite slovesno prekiniti vezi s svojim bivšim, znamka Who Gives A Crap poskrbi za popoln način, kako to storiti (ali pa ga celo pridobiti nazaj). Preprosto. Pošlješ svoja (offline) ljubezenska pisma prizvajalcu papirja, ki jih v nadaljevanju receiklira v končno izdelavo toaletnega papirja. Nekdo drug (hm, lahko tudi bivši) pa si z njim ali, bolje, z izdihi misli vašega ljubezenskega življenja briše zadnjico. Blagovna znamka toaletnega papirja, katere poslanstvo oz. misija je tudi trajnost oz. recikliranje, je z zastavljeno kampanjo (posamezniku, potrošniku, uporabniku) obenem omogočila uresničitev dvojne naloge: zdravljenje zlomljenega srca skozi trajnost. Ljubezenska pisemca so lahko posamezniki poslali v Melbourne in posamezne podružnice v ZDA ter v Veliki Britaniji. Kampanja je opazno zaživela tudi na družbenih omrežjih, kjer so lahko sledilci prebirali izlive ljubezenskih pisem, virtualno odtisnjenih ali zapisanih na rolah toaletnega papirja.

Vir: Who Gives A Crap.

The post <strong>GLOBALNE NOVICE: Archisonic Cotton, Cold Culture x Ford, Valentinove kampanje</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/globalne-novice-archisonic-cotton-cold-culture-x-ford-valentinove-kampanje/feed/ 0 8716
WEBSI Digitalni presežki Slovenije 2024: Slovita žirija, povej, kdo prvi v deželije tej https://superznamka.si/websi-digitalni-presezki-slovenije-2024-slovita-zirija-povej-kdo-prvi-v-dezelije-tej/ https://superznamka.si/websi-digitalni-presezki-slovenije-2024-slovita-zirija-povej-kdo-prvi-v-dezelije-tej/#respond Wed, 24 Apr 2024 09:55:50 +0000 https://superznamka.si/?p=8703 WEBSI Digitalni presežki Slovenije bodo tudi letos, že 13. leto zapored, z velikim ponosom in še večjo odgovornostjo podelili prestižne WEBSI nagrade.

The post WEBSI Digitalni presežki Slovenije 2024: Slovita žirija, povej, kdo prvi v deželije tej appeared first on Super Znamka.

]]>
Dobre prakse znamčenja v svetu digitala

puščajo pečat na trgu. Znamka v digitalnem okolju funkcionira, ko posameznik vidi, bere in čuti več kot »samo oglas«. Znamčenje, tudi v svetu digitala, sproža globlje povezave med znamko in njenimi strankami, ko se le-te ustavijo in slišijo, kaj ima znamka za povedati, namesto da le stisnejo gumb »preskoči oglas«.

Slovita žirija, povej, kdo prvi v deželi je tej

WEBSI Digitalni presežki Slovenije bodo tudi letos, že 13. leto zapored, z velikim ponosom in še večjo odgovornostjo podelili prestižne WEBSI nagrade. Letos pod sloganom »Slovita žirija, povej, kdo prvi v deželi je tej« bodo slovenski javnosti predstavili tiste, ki so v preteklem letu najbolj izstopali in s tem krojili slovenski digitalni prostor.

Vir slike: WEBSI.

Prijave v tekmovanje WEBSI 2024 so se odprle v sredo, 13. marca 2024, in bodo odprte vse do petka, 17. maja 2024.

Letošnji 131-članski žiriji, ki jo sestavljajo strokovnjaki iz uglednih slovenskih podjetij in agencij, bo predsedovala Viktorija Radojević Mavrič, direktorica področja marketinga v Mercator, d. o. o.  »V veliko čast mi je, da bom letos kot predsednica žirije WEBSI vodila izjemno strokovno ekipo ter prispevala k razvoju stroke. Skupaj s kolegi se veselimo prijavljenih del in izbora najboljših kreativnih rešitev, ” je ob tem povedala predsednica WEBSI žirije 2024.

Vir slike: WEBSI.

Novosti letošnjega tekmovanja so kategorije, ki so jih organizatorji tokrat razvrstili v 5 skupin: 

  • Panoge: Digitalni projekti po panogah (8 kategorij)
  • Tehnologije: Digitalni projekti glede na uporabljene tehnologije (7 kategorij)
  • Kanali: Digitalni projekti glede na kanale distribucije (7 kategorij)
  • Narava: Digitalni projekti glede na naravo projekta (4 kategorije)
  • Digitalni projekti, ki jih bo ocenjevala ožja žirija (3 kategorije)

Žirija bo tako na WEBSI dnevu skupno podelila 34 nagrad, med njimi tudi nagrade za Generalnega WEBSI prvaka 2024, Naj agencijo 2024, Naj naročnika 2024 in Naj digitalca. Skupaj z Argeto bodo tudi letos podelili nagrado za Mlade digitalce.

WEBSI dan 2024

Projekt se bo tradicionalno zaključil z WEBSI dnevom, ki bo potekal 12. septembra 2024, v Festivalni dvorani v Ljubljani. Čez dan se bo odvila konferenca o digitalnem komuniciranju, zvečer pa bodo na slovesni podelitvi podeljene prestižne WEBSI nagrade.

Vir slike: WEBSI.

Več informacij najdete na www.websi.si.

Projekt WEBSI podpirajo:

Medijski sponzorji: Marketing Magazin, Večer, TSmedia, Dnevnik, Žurnal24, Računalniške novice, Monitor, Adria Media, Adverta, Val 202, Hitradio Center, Radio Ekspres, Radio Študent, STA, Super Znamka, Revija Študent, Zaslon, Ljubljana Airport Partnerji: Zavarovalnica Sava, Argeta, Barcaffe, Mercator, Lidl, Triglav, Donat, Žito, Specto, Europlakat, Uxlab, IPROM, IAB Slovenia, IPM komunikacije, Elaborat, NETFORK, Weekend Media Festival, Sanjski šopek, Edition Digital, Determ.

The post WEBSI Digitalni presežki Slovenije 2024: Slovita žirija, povej, kdo prvi v deželije tej appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/websi-digitalni-presezki-slovenije-2024-slovita-zirija-povej-kdo-prvi-v-dezelije-tej/feed/ 0 8703
LOKALNE NOVICE: Zlatarna Celje – obraz Lencia, Outstanding – nagrade Europlakat, Fructal – retro embalaža, Baci – digitalna redefinicija ljubezni, Planets of the Universe, SEKRET Galery – DROM agency… https://superznamka.si/lokalne-novice-zlatarna-celje-obraz-lencia-outstanding-nagrade-europlakat-fructal-retro-embalaza-baci-digitalna-redefinicija-ljubezni-planets-of-the-univer/ https://superznamka.si/lokalne-novice-zlatarna-celje-obraz-lencia-outstanding-nagrade-europlakat-fructal-retro-embalaza-baci-digitalna-redefinicija-ljubezni-planets-of-the-univer/#respond Mon, 22 Apr 2024 10:43:24 +0000 https://superznamka.si/?p=8673 Zlatarna Celje, ki se ukvarja z izdelovanjem nakita in drugih izdelkov iz zlata in srebra vsako leto izbere športnico in obraz linije nakita pod imenoma Lencia. Letos je to smučarska skakalka Nika Križnar...

The post LOKALNE NOVICE: Zlatarna Celje – obraz Lencia, Outstanding – nagrade Europlakat, Fructal – retro embalaža, Baci – digitalna redefinicija ljubezni, Planets of the Universe, SEKRET Galery – DROM agency… appeared first on Super Znamka.

]]>
Zlatarna Celje – obraz Lencia

Zlatarna Celje, ki se ukvarja z izdelovanjem nakita in drugih izdelkov iz zlata in srebra vsako leto izbere športnico in obraz linije nakita pod imenoma Lencia. Letos je to smučarska skakalka Nika Križnar. Prepričala jih je tako s svojo lepoto navzven kot edinstvenim notranjim žarom. Njena vztrajnost in brezmejna strast do dosežkov pa sta lastnosti, ki so ju prepoznali kot odlično sopotnico nakita Lencia, so še dodali pri Zlatarni Celje, ki letos tudi praznuje 180 let svojega delovanja. Sama Nika Križnar je tudi ponosna, da je postala obraz blagovne znamke Lencia. Nikina mladostnost in športni duh se naravnost podata k zadnji izstopajoči kolekciji blagovne znamke Lencia v barviti ali enobarvni eleganci s polkrožnimi bunkicami, tj. Lencia Wonderland in Lencia Bubbly.

Vir: Zlatarna Celje.
Vir: Zlatarna Celje.

Outstanding – nagrade Europlakat

Europlakat, vodilni ponudnik zunanjega oglaševanja v Sloveniji ter pobudnik in organizator tekmovanja Outstanding, je že 13. leto zapored podelil nagrade najbolj izstopajočim dosežkom v zunanjem oglaševanju v Sloveniji. Dogodek je potekal v ljubljanski Operi, bogat program glasbenih poslastic pa je uvodoma otvoril spodbudni nagovor letošnjega predsednika žirije, tj. Dino Zupančič, partner in direktor agencije Agencija 101. Med 348 deli je žirija izbrala in razglasila sledeče zmagovalce plakatnih rešitev: »Sranje« slovenskega društva Onkoman in agencije AV Studio, »Festival borovnic« naročnika Alpe panon McDonald`s Slovenija in agencije Futura DDB, »Prisluhni svojemu stilu« naročnika Spar Slovenija in agencije AV Studio, »Rock te ne pusti brez rok« naročnika Rock radio in agencije Pristop, »Hofer cena« naročnika Hofer in agencije Saatchi & Saatchi Ljubljana, »Proglas v gibanju – čas je za novo perspektivo« naročnikov: Akademija za likovno umetnost in oblikovanje, Filozofska fakulteta, Tednik Mladina in Europlakat.

Vir: Europlakat.
Vir: Europlakat.
Vir: Europlakat.
Vir: Europlakat.
Vir: Europlakat.
Vir: Europlakat.

Fructal – retro embalaža

Zdravo, nostalgija kliče. ☎ Pravijo pri Fructalu. Odlično, smo za, pravimo super razpoloženi pri Super Znamki. 🤩 Dobri časi res niso nikoli iz mode. V sodelovanju z agencijo Pristop so se pri Fructalu lotili retro serije embalaž, v počastitev dobrih starih časov, ko so se domače mize, zlasti ob praznovanjih, obložile s sokovi Fructal. Same embalaže pa so bile (in so še) pravi vizualni dekor. Dovolj je bela miza s prtom in izvrstni Fructalov sok. In naj se super obiski in super pogostitve pričnejo.

Vir: Fructal.

Baci – digitalna redefinicija ljubezni

Drzno drzni bold.group ne razočara pri digitalnih stvaritvah. What is love? Kaj je ljubezen? Je že skušala odgovoriti znamenita pesem iz 90. let prejšnjega stoletja. Znameniti pa so tudi čokolatini blagovne znamke Baci (Poljubčki), ki so že leta in leta v svojih šumečih zavojčkih odeti v pomenljiva sporočila.

Vrnimo se na vprašanje: kaj je ljubezen? To je tudi izziv, si ga je zastavila agencija bold.group pri snovanju digitalne kampanje za naročnika Baci. Ob izzivu pa so obenem želeli tudi pomladiti tradicionalno znamko Baci. Ubrali so pristop virtualnega ustvarjanja ljubezenskih zapisov. Obiskovalcem so omogočili prazno digitalno platno, na katerega so lahko prelili svoja osebna razmišljanja, misli in (re)definicije ljubezni. Ne samo, ko gre za romantičnega partnerja, ampak tudi ostale bližnje ljudi – starše, prijatelje, poštarje, kogar koli.

Navdih virtualnega sprehoda so črpali pri Tinderju. Uporabniki so se s potegom v levo ali v desno sprehajali po galeriji ljubezni in glasovali za naj sporočilca drug drugega. Potekalo je tudi enomesečno ustvarjalno tekmovanje, ki je za ustvarjalce vsebin prinašalo mamljivo nagrado: potovanje v Perugio v Italiji, očarljivo domovino pralinejev Baci. Uauu!

In rezultati izziva? Instagram Reelsi so dosegli več kot 50.000 računov, več kot 100.000 ogledov, 450 edinstvenih redefinicij ljubezni. Z njimi so snovalci uspešno revitalizirali tradicionalno blagovno znamko, ki v naši regiji na družbenih omrežjih (še) ni bila prisotna, obenem pa so nastavili dober temelj za vse bodoče digitalne prvence te znamke. Nenazadnje, kot dodajajo pri bold.group, s širjenjem ljubezenskih sporočil se je internet za krajši čas zdel vsaj malo manj grob. Ljubezen je le ljubezen in ljubezen je drzna.

Vir: bold.group.
Vir: bold.group.

Planets of the Universe

Dajmo pohvaliti domače ustvarjalce, ki prodirajo in navdušujejo globalno. Alja Horvat, ilustratorka in oblikovalka, ki s svojimi ilustracijami sodeluje z različnimi znamkami (Canon, Urban Outfitters, Anthropologie, FILA, fit & fresh, Erin Condren, American Greetings, Disney, Causebox, CeliaB, ban.do, Renault Slovenija, Barcaffe, Vichy, Jeruzalem Ormož …), prejela pa je tudi že nekaj mendarodnih nagrad (Elle Style Fashion Award Young Talent 2019, Forbes 30 Under 30 Art & Culture Europe 2020), se lahko ponosno pohvali, da je ameriška igralka Olivia Wilde izbrala in nosila modno obleko z njeno ilustracijo.

Vir: Alja Horvat, LI.

SEKRET Galery – DROM agency

Zasičene in potrošniško naravnane digitalne vsebine so lahko priložnost za kritične refleksije. Dan pred kulturnim praznikom je v Ljubljani uradno odprla vrata prva AI galerija v Sloveniji – SEKRET Gallery. Razstavo je idejno zasnovala in izvedla kreativna agencija DROM agency.

Kot se že iz imena galerije nekako svita, v ospredju je stranišče. V tako intimno okolje so namreč umestili omenjeno AI razstavo, katere namen je premikati “meje umetnosti in kritike” ter se osredotočiti na cikel “ustvarjanja, potrošnje in izločanja” vsebine. Razstava odpira razmislek o minljivosti in požrešnosti digitalne slave. Je polna metafor, humorja, paradoksov, satire in pomenljivih simbolov (ciklična narava in potrošnja, digitalni in telesni izloček, vznemirljivost umetnega vs. ustvarjalnost naravnega …). Vsa razstavna dela in deli teksta so bili ustvarjeni s pomočjo umetne inteligence, v programih ChatGPT 4, Midjourney v5, Topaz Photo AI in Adobe Photoshop. Agencija DROM agency pa je tako v svoj zgledni 12-letni kreativni mozaik dodala še eno ploščico ustvarjalnega prebliska.

Avtorica fotografij: Lara Rožemberg.

Corwin s Kvartetom za revitalizacijo degradiranih območij Ljubljane

Degradirana območja, zlasti v večjih urbanih središčih, so lahko slabost ali priložnost. Soseska Kvartet je nedavno odprla svoja vrata na enem takem območju, in sicer v Šiški. Obsega štiri stolpnice z 236 stanovanji in 270 parkirnimi mesti v podzemni garaži, da so lahko zagotovili maksimalno velik zeleni labirint za sproščanje, otroško igrišče, park za zbiranje deževnice. Ob takšnih omejitvah okolja so se potrudili, da so zelene površine čim bolj vpete v naravno mikroklimo brez pregrevanja betona ali asfalta. Odboj toplote in svetlobe naj bi zmanjševala tudi prezračevana mat fasada na stolpnicah.

Podjetje Corwin je za uresničitev projekta angažiralo priznan slovenski arhitekturni studio OFIS arhitekti pod taktirko Špele Videčnik, dobitnice prestižne nagrade RIBA.

Vir: Mediade press.

Grou

Po šestih mesecih trdega dela in priprav je na trgu odprl svoja vrata Grou, specializirani B2B strateški partner. Ideja se je ekipi porodila že pred časi. Želeli so ponuditi nekaj drugačnega, nekaj več, nekaj, kar povezuje tehnologije in rešitve, ki jih ustvarja človek. Ob tem ne želijo biti le še en ponudnik, ki podjetjem, naročnikom daje storitve, ampak partner kot vsebinsko središče, ki B2B tržnikom, prodajnikom, predstavnikom podjetij pomaga na njihovi poti rasti. Več znanja ponujajo v obliki vodnikov, blogov, spletnih seminarjev in video podcastov. Pred kratkim pa so še vzpostaviti skupnost članov v platformi Slack. Skupnost B2B je prihodnost. Kot ob tem dodajajo: z vizijo širitve B2B znanja, B2B pristopov in B2B rešitev. 

Vir slike: Grou.

Lidl na Kariernem sejmu

Karierni sejem Ljubljana vsako leto privabi, poleg obiskovalcev, tudi izobraževalna in zaposlitvena podjetja, ki se na sejmu predstavijo. V predstavitveni svet raznolikih in dinamičnih kariernih priložnosti je ugriznil tudi Lidl Slovenija. V sodelovanju z agencijo bold.group se je lotil izvirnega nagovora pri konceptualizaciji in umestitvi. Glavni izziv je bil, kako potencialnim zaposlenim in širši javnosti povedati, da je Lidl Slovenija več kot trgovina. Zanimiva interaktivna sejemska stojnica je omogočala možnost predstavitve in seznanitve z različnimi oddelki v podjetju ter z večplastnostjo delovnih mest in priložnosti.

Tako so bile predstavljene tri osrednje, vizualno kodirane cone, ki so predstavljale področja dela: skladišče&logistika, trgovina in pisarna. Skoznje so se obiskovalci nazorno prebijali in spoznavali možnosti dela, karierne izkušnje. Stojnica je predstavljala svojevrsten mozaik, ki je nagovarjal: Pogrešaš skrbno delovno okolje? Potrebuješ stabilno delovno okolje? Iščeš prilagodljivo delovno okolje?

Vir slike: Bold.group.

Hoya Lens Sovenija

Hoya Lens je konec januarja na Ljubljanskem gradu skupaj s poslovnimi partnerji in optičnimi strokovnjaki praznovala svojo prisotnost v Sloveniji. Vizija skupnega delovanja optične stroke je polna načrtov, pomembne premike pa delajo tudi z inovativnimi izboljšavami s pomočjo umetne inteligence. Hoya, vodilni ustvarjalec optične tehnologije, predstavlja inovativno izboljšavo že priznanega sistema za centriranje, ki odslej uporabniku omogoča hitrejše in natančnejše centriranje ter prileganje okvirja.

Vir: Hoya Slovenija.

The post LOKALNE NOVICE: Zlatarna Celje – obraz Lencia, Outstanding – nagrade Europlakat, Fructal – retro embalaža, Baci – digitalna redefinicija ljubezni, Planets of the Universe, SEKRET Galery – DROM agency… appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/lokalne-novice-zlatarna-celje-obraz-lencia-outstanding-nagrade-europlakat-fructal-retro-embalaza-baci-digitalna-redefinicija-ljubezni-planets-of-the-univer/feed/ 0 8673
BESEDA UREDNICE: Uspešno znamkino vedenje je manifestacija njenega bistva https://superznamka.si/beseda-urednice-uspesno-znamkino-vedenje-je-manifestacija-njenega-bistva/ https://superznamka.si/beseda-urednice-uspesno-znamkino-vedenje-je-manifestacija-njenega-bistva/#respond Fri, 19 Apr 2024 09:17:47 +0000 https://superznamka.si/?p=8667 Še tako naučene in dobro negovane tehnike ustreznega delovanja in komuniciranja vseh, ki sodelujejo pri ustvarjanju in prodaji znamkine zgodbe, niso zagotovilo za uspeh. Tisto nekaj več, tista dodana vrednost, ki vpliva na končni obstanek znamke na trgu, je v...

The post BESEDA UREDNICE: <strong>Uspešno znamkino vedenje je manifestacija njenega bistva</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
Ines Markovčič, urednica

Znamke kažejo razpoloženje, sproščajo čustva, stališča do družbe in kulture (če so kolikor toliko odprte). Ta skupek odstira znamkino vedenje, znamkino obnašanje. Če so lastnosti, ki jih znamke odstirajo skozi njeno uporabo, uglašene s tem, za kar se predstavljajo, potem imajo pozitivno podobo. In dobro kondicijo pri ohranjanju lojalnosti. V nasprotnem primeru se zgodi neuglašenost, ki se hitro prelevi v neavtentičnost, kar v skrajnem primeru vodi do tega, da potrošniki znamki več ne zaupajo. Zato strokovnjaki znamčenja tako pogosto poudarjajo, da je treba znamkina prepričanja, vrednote premišljeno in avtentično pretvarjati v akcijo, delovanja, vedenjske nastope na trgu.

Zlasti v tem digitalnem svetu, ko skorajda nihče več ne more nikomur ali ničemur uiti; znamke so praktično pred toliko večjimi pritiski in izzivi, kako se obnašati najbolje. Tudi, ko obstaja močno zakoreninjeno vodilo, kako naj se znamka obnaša v svojih ključnih javnih nastopih, lahko prihaja do prekinitev povezav. Slaba uporabniška izkušnja, žaljive pripombe in opazke, pomanjkanje preglednosti in transparentnosti … vse to ustvarja končni splošni vtis v očeh potrošnika. Ne glede na to, ali gre za B2B ali B2C znamko.

Še tako naučene in dobro negovane tehnike ustreznega delovanja in komuniciranja vseh, ki sodelujejo pri ustvarjanju in prodaji znamkine zgodbe, niso zagotovilo za uspeh. Delno so. Ne pa povsem. Tisto nekaj več, tista dodana vrednost, ki vpliva na končni obstanek znamke na trgu, je v infrastrukturi in reprezentaciji obljub, ki prihajajo od znotraj. Potrošniki začutijo, kdaj je znamkino vedenje manifestacija njenega bistva. Kot pri človeških odnosih. Še tako natreniranega posameznika, ki v resnici v sebi ne čuti tistega, kar skozi dejanja izkazuje, bo takšna nepristna poza pahnila v drugi pol. Kljub vsem dobrim namenom. Zato sleherna dobra znamka odgovorno stremi k angažirani ekipi ljudi, ki za samo znamko ne samo skrbi (po nekem osnovnem popisu delovnih nalog), temveč jo tudi doživlja, podoživlja in se vsakič znova k njenim izzivom rada vneto vrača ter išče rešitve. (Pre)oblikovanje odgovornosti in vlog v tem pogledu je umetnost in dinamičen proces, a na koncu prinaša največje nagrade, ko se lahko vse izide in funkcionira. Današnje in prihodnje uspešne zgodbe znamk bodo tiste, ki bodo najprej človeške.

 

The post BESEDA UREDNICE: <strong>Uspešno znamkino vedenje je manifestacija njenega bistva</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/beseda-urednice-uspesno-znamkino-vedenje-je-manifestacija-njenega-bistva/feed/ 0 8667
BESEDA USTANOVITELJA: Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje https://superznamka.si/beseda-ustanovitelja-zacne-se-z-razumevanjem-da-vsaka-interakcij-steje/ https://superznamka.si/beseda-ustanovitelja-zacne-se-z-razumevanjem-da-vsaka-interakcij-steje/#respond Wed, 17 Apr 2024 09:14:16 +0000 https://superznamka.si/?p=8660 Kot strokovnjak za mreženje dobro vem, da je za vzpostavitev trajnih odnosov ključnega pomena iskrenost in zaupanje. Če se zavedamo, da ne želimo ob sebi neavtentičnih oseb, zakaj bi potem pričakovali, da bodo potrošniki navdušeni nad blagovnimi znamkami, ki ne izražajo pristnosti?

Kako torej znamke in osebnosti lahko ohranijo to polje avtentičnosti?

The post BESEDA USTANOVITELJA: Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje appeared first on Super Znamka.

]]>
Boško Praštalo, ustanovitelj in lastnik

Avtentičnost in pristnost sta osrednji vrednoti, ki ju morajo znamke in osebnosti, ki želijo zgraditi močne vezi s svojimi potrošniki, vzpostaviti in vzdrževati. V času, ko se zdi, da vsakdo lahko postane “blagovna znamka” s pomočjo digitalnih orodij, postaja vprašanje avtentičnosti še toliko bolj pereče. Imamo nešteto primerov, kako so se čez noč zrušile močne, ampak neavtentične znamke.

Kot strokovnjak za mreženje dobro vem, da je za vzpostavitev trajnih odnosov ključnega pomena iskrenost in zaupanje. Če se zavedamo, da ne želimo ob sebi neavtentičnih oseb, zakaj bi potem pričakovali, da bodo potrošniki navdušeni nad blagovnimi znamkami, ki ne izražajo pristnosti?

Pristnost pomeni biti zvesti svojim vrednotam in jih dosledno udejanjati v vsaki interakciji. To ne pomeni zgolj deljenja lepih slik in pozitivnih sporočil na družbenih omrežjih; gre za vsakodnevno dokazovanje obljub skozi dejanja, za transparentnost, ko gre kaj narobe in za iskreno komunikacijo s svojimi sledilci.

Kako torej znamke in osebnosti lahko ohranijo to polje avtentičnosti? Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje. Kot pri mreženju, kjer je vsak stisk roke, vsak pogled v oči, vsaka izmenjana beseda priložnost za gradnjo odnosa, tako morajo znamke pristopiti k vsakemu komunikacijskemu dotiku kot priložnosti za utrjevanje svoje avtentičnosti.

Potrošniki danes nagrajujejo transparentnost, iskrenost in znamke, ki se ne bojijo pokazati svoje ranljivosti. Zvesti so tistim, ki ne le govorijo, ampak tudi živijo svoje vrednote. Zato je preučevanje vedenja potrošnikov in prilagajanje strategij na tej osnovi ključno. Razumevanje, kaj vaše občinstvo ceni, kaj ga skrbi, in kako vaše sporočilo odzvanja v njihovem vsakdanu, je temelj za izgradnjo globokih, smiselnih odnosov.

V praksi to pomeni, da morajo biti znamke pripravljene poslušati in se odzvati na povratne informacije svojih potrošnikov. Morajo biti prožne in pripravljene na prilagoditve, saj se potrebe in pričakovanja njihovega občinstva nenehno spreminjajo. Avtentičnost tako ni statično stanje, ampak nenehen proces učenja, prilagajanja in rasti.

Zaključim lahko, da je v svetu znamčenja avtentičnost valuta, ki največ šteje. Tako kot v mreženju, kjer brez pristnosti ni pravih odnosov, tudi v znamčenju brez avtentičnosti ni dolgoročnega zaupanja in zvestobe. Zato naj bo avtentičnost vedno v središču naših prizadevanj, ne glede na to, ali gradimo osebno blagovno znamko ali vodimo globalno podjetje. To je pot do src in umov naših potrošnikov.

The post BESEDA USTANOVITELJA: Začne se z razumevanjem, da vsaka interakcija šteje appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/beseda-ustanovitelja-zacne-se-z-razumevanjem-da-vsaka-interakcij-steje/feed/ 0 8660
GLOBALNI NAVDIH: Zgodba oznamčenih pisal https://superznamka.si/globalni-navdih-zgodba-oznamcenih-pisal/ https://superznamka.si/globalni-navdih-zgodba-oznamcenih-pisal/#respond Mon, 15 Apr 2024 09:03:10 +0000 https://superznamka.si/?p=8653 Naj bo poslovno ali romantično, zase ali za druge, ključno je, da ima dobro zgodbo… in da zapiše še kakšno.

The post GLOBALNI NAVDIH: Zgodba oznamčenih pisal appeared first on Super Znamka.

]]>
Slovenski knjižni sejem, nova zaloga knjig zame in nekaj vnaprej kupljenih daril. Poleg tega pa tudi pogovori o tiskanih in digitalnih knjigah, praznikih in rojstnih dnevih.

Črno bela elektronska sporočila ali pisane voščilnice? Zaprašena tipkovnica ali oznamčeno pisalo?

Moč pisanja

Ker nasprotja ohranjajo pomene, se zdi, da moč pisanja vse bolj prihaja do izraza. Znanstveniki, ki preučujejo možgane, poudarjajo številne prednosti pisanja z roko, med temi sta tudi hitrejše pomnjenje in učinkovitejše ponotranjenje informacij. Pa vendar moč pisanja ni le tehnična, temveč tudi čustvena. Primerjajmo občutke, ko na domači naslov prispe kuverta s pismom prijateljice iz druge države ali položnica. Že po pisavi znamo opredeliti, kdo je pošiljatelj. Morda pa nas nekdo preseneti in ugibamo, smo radostno vznemirjeni in radovedni. V primeru s položnico, tisk monotono spregovori zase.

Pa vendar moč pisanja ni le tehnična, temveč tudi čustvena.

Personalizacija

Ni torej pisava neka esenca posameznika? Kot parfum, ki ga nosiš že 20 let ali kot podpis na poročnem dokumentu, ki bo skozi življenje ostal neponovljiv. In kot pove naša urednica, da v kontekstu znamk ni pravilnih odgovorov, so samo iskrena in uporabniška, tudi pisava ni lepa ali grda. Je personalna, subjektivna, edinstvena. In če je vaša pisava odraz vašega osebnega sloga? Zakaj potem to ne bi moglo biti tudi vaše pisalo…

Oznamčena pisala – darila s pomenom, ki bodo obogatila prihajajoča leta

Montblanc – vrhunska eleganca vse od 1906

Izdelki znamke Montblanc veljajo za luksuzne spremljevalce življenjskega sloga, ki se radostno prenašajo skozi generacije. Mednarodna miselnost treh pionirskih ustanoviteljev hiše je še danes močna zapuščina blagovne znamke, ki poleg pisal vključuje usnjene izdelke, ure in ostale modne dodatke. Pisalni instrumenti so dovršeno dodelani v Hamburgu, usnjeni izdelki v Firencah, ure v Švici. Vsak izdelek združuje vrhunsko evropsko rokodelstvo skozi čas, ki izžareva prefinjen dizajn, odetega v klasično dediščino edinstvene evropske zgodbe. Filozofija znamke Montblanc je ustoličena na finem, nobel  življenju; le izvrstni izdelki pa lahko naredijo fino življenje še bolj izjemno in vznemirljivo. Znamka uporabniku sporoča in ga obenem nagovarja, da je njegova zgodba živa in dinamična, ter, da naj bo vse, kar ga spremlja na poti, vitalno in razburljivo. Vse. Tudi pisalo.

Vir slike: montblanc.com.

Kristalna pisala – Swarovski

Svojo (ali tujo) zbirko lahko zadovoljni uporabniki dopolnijo z enim izmed pisal, ki odraža 125 let kristalne umetnosti. Izbirajo lahko iz široke palete slogov, vključno s kristalnimi pisali v srebrnem in rožnato zlatem odtenku, ki izžarevajo razkošno privlačnost. A na izbiro so tudi drzni, barviti dizajni; v rdeči, modri, vijolični, zeleni in rumeni barvi. Kolekcija pisal Swarovski zagotavlja pisanje s stilom. Za obdarovanje svojih najdražjih ali sebe je tako na voljo paleta barvitih in impresivnih dizajnov, ki navdihujejo.

Vir slike: jewelryjealousy.com.  

Pozornost za vse priložnosti

Naj bo poslovno ali romantično, zase ali za druge, ključno je, da ima dobro zgodbo… in da zapiše še kakšno.

The post GLOBALNI NAVDIH: Zgodba oznamčenih pisal appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/globalni-navdih-zgodba-oznamcenih-pisal/feed/ 0 8653
BRANJE: ZASE IN ZATE https://superznamka.si/branje-zase-in-zate/ https://superznamka.si/branje-zase-in-zate/#respond Sat, 13 Apr 2024 10:09:57 +0000 https://superznamka.si/?p=8642 Lahko bi rekla, da je v tem delu vse nekako strnjeno, zaokroženo, s spektrom barv emocij. Če želimo razumeti zoomerke in zoomerje, se potopiti v njihove vidike čustvovanja in doživljanja, se moramo biti zmožni potopiti v njihove konotacije navdušenja in ogorčenja.

The post BRANJE: <strong>ZASE IN ZATE</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
Iz domače knjižnice Ines Markovčič

Pri snovanju te rubrike sem prvotno razmišljala, kako bom predstavljala aktualne nove prebrane knjige iz marketinga, znamčenja. Pa sem se pri premisleku in zlaganju moje knjižne police nazadnje ustavila, in me je prešinila druga ideja. Mnogokrat se ljudem zgodi, da izide neka knjiga, vsi jo berejo/mo, se o njej pogovarjamo, je trenutni boom ali hit ali must-read, potem pa jo odložimo, in najbrž se tri četrtine ljudi redko zateče nazaj k prebiranju. Že v najstniških letih sem rada hrčkala stvari, ki so se me dotaknile. Sploh prebrane: najljubši strip, roman, pa članki iz Sobotne priloge … To sicer vse ostaja v mojem domačem kraju na nekih kupih, a vendar, ko sem se preselila, sem si hitro spet ustvarila svojo knjižnico. Menim, da že ostali mediji dovolj vestno uresničujejo plemenito vlogo pri recenziranju novih, aktualnih knjig, in ker vsa leta poklicno zorim v ugledni medijski hiši, kjer se določene stvari shranjujejo, podčrtujejo za kdaj drugič, ker vse je pomembno … (celo svojo »službeno knjižnico« imamo) sem se odločila, da to svojo privatno in poklicno prakso nadaljujem na straneh te rubrike. Iz svoje knjižne police bom vsakič potegnila meni ljubo čtivo, ne glede na čas ali (življenjsko) obdobje, v katerem sem ga bolj požirala, žvečila, se vračala, podčrtovala … Izluščila bom en izsek in ga osvetlila v luči filozofije zgodbarjenja in potrošništva. In ne, vse predstavljene knjige se ne bodo nujno vsebinsko in žanrsko nanašale na teorijo marketinga in znamčenja, to pa zato, ker želim odpirati polja interdisciplinarskih premislekov.

Maruška Padar

ZATE IN ZASE

Izdal: Samozaložba, 2014

Vir slike: zateinzase.si.

Avtorica razmišljanja: Ines Markovčič

Ko sem pričela študirati v Ljubljani, se je avtorica poezije Zase in zate rodila. Torej sta med nama dve generaciji razlik v plimovanjih doživljanja sveta. Počaščena in ganjena sem bila, da se je name obrnila s knjigo, ki jo je izdala, če bi jo lepo lepo prosim prebrala, povedala svoje resnično mnenje, bi ji veliko pomenilo. V stik z mano pa je prišla preko pričujoče revije, ki jo je v nekem poslovnem okolju pritegnila in odnesla domov čitat. Od takrat nas bere. Občasno sodeluje, komentira, piše. Na lastno pobudo predlaga raje srečanje in brainstorming v živo, čeprav dnevno diha na digitalnih platformah. Očitno je  stik preko analognega kanala z digitalnimi zoomerji še možen. In očitno le niso tako izrecno digitalni, kot pogosto mislimo. Hlepijo po stikih v živo in doživljanju nekoga ali nečesa na pristne, avtentične načine. A, če le tako začutijo. Pri tem so zbirčni, zahtevni. V pozitivnem smislu. Ker tudi sami nazaj pričakujejo čisto, pristno esenco doživljanja njih samih.

V marketinških in poslovnih vodah že nekaj let vneto in poglobljeno spremljamo, preučujemo napotke pri razumevanjih posameznikov generacije Z – kako funkcionirajo v delovnih okoljih, kakšni so kot obstoječi in bodoči potrošniki, kakšne so njihove vrednote, točke bolečine, razuma, prebliskov in … predvsem čustvovanja. Lahko bi rekla, da je v tem delu vse nekako strnjeno, zaokroženo, s spektrom barv emocij. Če želimo razumeti zoomerke in zoomerje, se potopiti v njihove vidike čustvovanja in doživljanja, se moramo biti zmožni potopiti v njihove konotacije navdušenja in ogorčenja.

Ne razumem

od kdaj je biti pristen

napaka.

Če so punkerji v 80. letih svoje ogorčenje manifestirali skozi „kritično poezijo secesiranja prostora“, jo avtorica in mlajša predstavnica slovenske poezije v več delih konfrotira neposredno, brez okolišenja.

Kaj, če bi si vsi

nehali dajati nasvetov

o stvareh

o katerih

nimamo F* pojma?

V teh momentih gre tudi mlajše iskati in jih nagovarjati, če želimo, da se nam zadovoljno ponovijo in vračajo. Cenijo trenutke, dobre trenutke, zavedajo se njihovega obstoja in njihove neprecenljive vrednosti:

Tisti trenutki,

ko v trenutku veš,

da je to trenutek,

ki si ga boš želel

ponoviti v trenutku,

ko bo trenutek

minil.

Hlepijo po romantiki, ki – namesto izbora darila in kičaste atmosfere – daje v ospredje njo ali njega, samo njo ali njega. To jim je več kot dovolj in edina premisa, ki zares nekaj šteje. Morda se mlajših res več ne da kupti s stvarjo, pozornostjo na prvo žogo, kar tako. Kot piše Padarjeva:

Najbolj romantično

je to, da bi v vsaki situaciji

pred vsemi

vedno izbral

-mene.

Mlajše generacije se veliko prej tudi zavedajo pomena iskanja in odkrivanja lastne sreče, lastne samozadostnosti, saj jo šele v takšnih klimah lahko deliš z drugim(i). Ne spremlja jih depresija v očeh, ampak ljubezen, v odkrivanjih samih sebe:

Zaljubi se

v odkrivanje

-sebe.

Vir slike: zateinzase.si.

The post BRANJE: <strong>ZASE IN ZATE</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/branje-zase-in-zate/feed/ 0 8642
KAJ PRAVI: Zmago Novak, Zavod Big, direktor https://superznamka.si/kaj-pravi-zmago-novak-zavod-big-direktor/ https://superznamka.si/kaj-pravi-zmago-novak-zavod-big-direktor/#respond Fri, 12 Apr 2024 10:00:14 +0000 https://superznamka.si/?p=8625 Ustvarjalna moč in ustvarjalni duh potencialov jugovzhodne Evrope nikoli ne počivata. Sta navdih in širši gradnik. V ozadju celotnega koncepta pa sloni idejni oče in ustanovitelj ter direktor Zavoda Big, Zmago Novak, ki je prepričan, da gre v tej zgodbi za najatraktivnejšo regijo in da mora Ljubljana postati njena ustvarjalna prestolnica.

The post KAJ PRAVI: Zmago Novak, Zavod Big, direktor appeared first on Super Znamka.

]]>
Uvodna misel:

BIG SEE je velika zgodba. Konkretna, povezovalna zgodba. Je unikum v širšem regionalnem prostoru, saj zajema intenzivno sodelovanje kar 21 držav jugovzhodne Evrope, ki predstavljajo 350-milijonski trg ter slavijo inovativni in kreativni duh regije. Platforma, ki se zgledno razvija in predstavlja svojevrstno znamko na področju ustvarjalnosti, oblikovanja, arhitekture, notranje opreme, produktnega in modnega oblikovanja.

Ustvarjalna moč in ustvarjalni duh potencialov jugovzhodne Evrope nikoli ne počivata. Sta navdih in širši gradnik. V ozadju celotnega koncepta pa sloni idejni oče in ustanovitelj ter direktor Zavoda Big, Zmago Novak, ki je prepričan, da gre v tej zgodbi za najatraktivnejšo regijo in da mora Ljubljana postati njena ustvarjalna prestolnica.

Vir slike: osebni arhiv.

Vrhunec z letnim pregledom najboljših oblikovalskih in arhitekturnih doživetij zaokrožujeta dva ključna festivala, z namenom promocije oblikovalskega potenciala tako Slovenije kot tudi širše regije.

Z Zmagom Novakom smo se pogovarjali o marsičem; o potencialih ustvarjanja dobrih zgodb znamk (izdelkov in/ali storitev), vizijah razmišljanja o dobrih praksah oblikovanja, uporabi kreativnosti na vsaki stopnji upravljanj in delovanja podjetij. Vabljeni k prebiranju.

Sprašuje: Ines Markovčič

Zavod Big vsako leto organizira oblikovalsko konferenco, ki odpira kvaliteten nabor tematik, interdisciplinarnih diskusij in predavanj o vlogi oblikovanja. Kako je s sodobnim oblikovanjem v luči globalnih sprememb, teženj po trajnosti?

Če smo natančni, organiziramo BIG SEE oblikovalsko (oktobra) in arhitekturno (maja) konferenco ter ob vsaki sejem in podelitev vedno bolj uglednih regionalnih nagrad za 21 držav jugovzhodne Evrope.

Pri obeh dogodkih si prizadevamo za točno to, kar sprašujete: za čim večji poudarek na trajnosti, kar nagrajujejo tudi naše mednarodne žirije. Tako v Sloveniji kot v regiji in seveda po vsem svetu zaznavamo vedno več trajnostno usmerjenih projektov, gotovo pa jih bo moralo biti še veliko več, če kot človeštvo želimo izpolniti zaveze za zaustavitev podnebnih sprememb in sčasoma odpravo škodljivih posledic neodgovornega gospodarjenja z našim skupnim domom, planetom.

Vaš program je zanimiv tudi v tem pogledu, ker odpira polje problematizacije in subverzije zastarelih konceptov, obenem pa provocira in navdihuje z novimi idejami. Kaj po vašem mnenju danes zagotavlja dobre zgodbe znamk – ne glede na panogo? In, če greva v panoge, kako se tipično zarisujejo razlike med komercialnimi in nekomercialnimi panogami? Česa se lahko komercialne panoge naučijo od nekomercialnih in obratno?

Dobre zgodbe znamk – ali novih izdelkov ali storitev – so v prvi vrsti vedno rezultat navdihnjene rešitve dejanskega problema: kako lahko bolj učinkovito operem perilo kot z namakanjem v reki? Kako je moj pralni stroj lahko bolj energetsko učinkovit, tišji, cenejši, bolj intuitivno uporaben? 

Pred znamko so vedno uporabnice in uporabniki ter njihove potrebe, te pa imajo vedno ogromno podrobnosti, na katerih se lahko gradijo močne zgodbe znamk.

Vprašanja o komercialnih ali nekomercialnih panogah? Ne bi niti vzpostavljal neke ločnice v tem smislu. Vsaj v luči osvetljevanja vprašanj o dobrih praksah znamčenja ne. Seveda je razlika v virih in načinih financiranja. A ne glede na način in potek financiranja, tudi v primeru javnega financiranja česarkoli (pri nas npr. kulture, šolstva, zdravstva itd.), je v izhodišče potrebno vzeti in operacionalizirati neko potrebo – ta je temelj za vse nadaljnje postopke (ustvarjanje, brušenje, piljenje zgodbe znamke). Kar skušam naglasiti je, da  družbeni dogovor, kako je neka znamka financirana (bodisi iz javnega denarja ali neposredno iz lastne denarnice, kot recimo pralni stroj), nujno ne vpliva na sam proces boljšega ali slabšega zgodbarjenja, oblikovanja. Vsaj v idejnem smislu ne.

Oblikovanje se tiče tudi storitev, zadnje čase pa se veliko govori tudi o oblikovalskem razmišljanju kot poslovodnemu orodju (“design management”). To je povezano z uporabo kreativnosti na vsaki stopnji upravljanja in delovanja podjetij.

Oblikovalsko dovršenih zgodb znamk je pri nas precej.

Eno od ključnih vprašanj, ki se oblikovalcem v čudovitem svetu oblikovanja surovo zastavlja oz. se z njim srečajo v nadaljevanju: kako prodajati in tržiti izdelke končnim uporabnikom. Tudi ta vprašanja ste razgrnili na letošnjem dogodku BIG SEE. Kakšne so vsakodnevne izkušnje in izzivi oblikovalcev? Je ta servis bolje prepustiti klasičnim tržnikom ali je bolje, da se z njimi ukvarjajo oblikovalci sami?

Oblikovanje, ki ni vpeto v precej kompleksne proizvodno-tržne verige, je sorazmerno redko. Ponavadi gre za unikatno oblikovanje, ki ga v angleščini imenujejo “applied arts”, pri nas iz nemščine “uporabna umetnost”. Ampak tudi umetniki, ki želijo živeti od svojega dela, se morajo soočiti s problemom prodaje, tako da ta zagata obstaja povsod.

Vir slike: zavodbig.com.

Oblikovanje in strategija ne funkcionirata takrat, ko sta spregledana, ko sploh ne vemo, da obstajata. Še slabše je takrat, ko kriče opozarjata na svojo zgrešenost.

Izkušnje iz regije in sveta govorijo, da je gotovo bolj učinkovito posamezne naloge prepustiti strokovnjakom. Seveda pa to s seboj prinaša določeno sodelovanje tudi na vsebinskem področju, se pravi, da tržnik ali tudi proizvajalec ali investitor sodelujejo pri posameznih odločitvah v oblikovalskem procesu.

So lahko gospodarske zgodbe kreativne, morda tudi romantične? Kot kurator in gostujoči žirant (tudi mednarodnih dogodkov) gotovo lahko pričate o kakšnih impresivnih primerih in napotkih za dobro zgodbarjenje v teh panogah?

Uspešne gospodarske zgodbe so vedno kreativne, saj so ponudile nekaj, kar trg potrebuje. O romantičnosti tega bi težko sodil, predvsem zato, ker ima vsak od nas verjetno malo svojo predstavo o romantiki.

Glede dobrega “zgodbarjenja” pa ponovno: tudi dobra zgodba okrog izdelka ali storitve je del potrebe uporabnice ali uporabnika; ob vsaki nakupni odločitvi potrebujemo dobro zgodbo/ racionalizacijo, zakaj smo se odločili za nakup, zakaj smo denar namenili pralnemu stroju te in te znamke, ne pa kakšne druge, morda cenejše, morda manj trajnostne, manj oblikovalsko navdihujoče itd. itn. Seveda, povsod so zgodbe.

Vsi si lahko želimo predvsem sinergij med investitorji in oblikovalci. Potem uspeh ne more izostati.

Oblikovanje (če gledamo skozi zgodovino človeštva) nikoli ne umre. Zgledno se ohranja in nadgrajuje vzporedno z razvojem inovativnih tehnik ustvarjanja, tudi v povezavi z digitalnimi orodji. Katere izzive bo po vašem mnenju prinesla (ali že vnaša) bližnja prihodnost? Kakšne so vsakodnevne izkušnje oblikovalcev, o čem se najpogosteje pogovarjate, ko razgrinjate odnose in prakse oblikovanja?

Seveda vedno živimo v nekem duhu časa in to velja tud za oblikovanje: to stoletje se in se bomo ogromno ukvarjali s trajnostjo, zadnje leto se je temu pridružila umetna inteligenca, pred dobrim desetletjem je za par let vse zaznamovala globalna finančna kriza – tri leta nazaj pa pandemija, ki se je danes komaj še spomnimo.

Vse to vpliva na oblikovanje in arhitekturo in na naše pogovore o tem iz leta v leto, tako kot je skozi vso zgodovino.

Zaznavamo vedno več trajnostnih projektov, gotovo pa jih bo moralo biti še več, če želimo odpravo škodljivih posledic neodgovornega gospodarjenja z našim skupnim domom, planetom.

Oblikovanje je širok pojem in marsikdo najprej pomisli na oblikovan končni izdelek. A vse bolj se odpirajo diskusije in problematizirajo prakse tudi učinkovitega oblikovanja storitev. Kaj narekujejo trendi oblikovalske zrelosti v Srednji in Vzhodni Evropi? Oz., če se vežem na raziskavo Univerze za umetnost in oblikovanje, Moholy-Nagi iz Budimpešte, kakšne so ključne ugotovitve tristo vodilnih gospodarstvenikov o njihovih lastnih pogledih in vlogi oblikovanja v poslu?

Seveda, oblikovanje se tiče tudi storitev, zadnje čase pa se veliko govori tudi o oblikovalskemu razmišljanju kot poslovodnemu orodju (“design management”). To je povezano z uporabo kreativnosti na vsaki stopnji upravljanja in delovanja podjetij, zelo pomembna komponenta tega pa je tudi nenehno prototipiranje, ki je zelo značilno za industrijsko oblikovanje. Številni gospodarstveniki ugotavljajo, da je to prava pot, pa tudi države, ki spodbujajo izobraževanje v tej smeri – in to je potrdila tudi raziskava te ugledne madžarske univerze, ki je bila predstavljena oktobra v Ljubljani na Tednu oblikovanja BIG SEE.

Vir slike: zavodbig.com.

Vsi si lahko želimo predvsem sinergij med investitorji in oblikovalci. Potem uspeh ne more izostati.

Kaj po vašem mnenju zagotavlja dobre zgodbe znamk? (na splošno, ne glede na izbrani kanal, panogo in orodje oblikovanja …)

O tem, kako nastajajo dobre zgodbe znamk, sem povedal že precej. Oblikovalsko dovršenih zgodb znamk pa je precej tudi pri nas – in, da ne bi koga pozabil, bralce in bralke vabim na našo spletno stran www.bigsee.eu, kjer bodo našli številne odlične primere, tudi slovenske.

Kdaj po vašem mnenju oblikovana znamka (bodisi izdelek bodisi storitev) ne funkcionira? Po čem sodite oz. kaj neuspešno zastavljeno strategijo oblikovanja najprej in najbolj izda?

Če precej poenostavim, oblikovanje – in strategija – predvsem ne funkcionirata takrat, ko sta spregledana, ko sploh ne vemo, da obstajata. Seveda je pa še slabše takrat, kadar kriče opozarjata na svojo zgrešenost.

Izkušnje iz regije in sveta govorijo, da je gotovo bolj učinkovito posamezne naloge prepustiti strokovnjakom. To pomeni tudi določeno vsebinsko sodelovanje, se pravi, da tržnik, proizvajalec ali investitor sodelujejo pri posameznih odločitvah v oblikovalskem procesu.

Česa si želite ali pogrešate pri oblikovalskih stvaritvah na slovenskem trgu, pa je to nehvaležno izdati, a vendarle … zaključna pozitivna (in/ali kritična) misel, navdih, popotnica za vse obstoječe in bodoče oblikovalske zgodbe?

Ne bi se rad ponavljal, pa vendarle: vsi si lahko želimo predvsem sinergij med investitorji in oblikovalci, ki skupaj prepoznajo in domišljeno odgovorijo na realne potrebe ljudi oziroma trga in širše skupnosti. Potem uspeh ne more izostati.

Uspešne gospodarske zgodbe so vedno kreativne, saj so ponudile nekaj, kar trg potrebuje.

The post KAJ PRAVI: Zmago Novak, Zavod Big, direktor appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/kaj-pravi-zmago-novak-zavod-big-direktor/feed/ 0 8625
LEGENDA: LEGO®. https://superznamka.si/legenda-lego/ https://superznamka.si/legenda-lego/#respond Thu, 11 Apr 2024 09:42:10 +0000 https://superznamka.si/?p=8612 Znamka LEGO® je v svojih skoraj 90 letih prehodila dolgo pot – od majhne mizarske delavnice do sodobnega, globalnega podjetja, ki je eden največjih svetovnih proizvajalcev igrač. Namen in vizija LEGO Group je...

The post LEGENDA: <strong>LEGO</strong>®<strong>.</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
Samo najboljše je dovolj dobro

Znamka LEGO® je v svojih skoraj 90 letih prehodila dolgo pot – od majhne mizarske delavnice do sodobnega, globalnega podjetja, ki je eden največjih svetovnih proizvajalcev igrač. Namen in vizija LEGO Group je navdahniti otroke, da raziskujejo in izzivajo svoj svoj ustvarjalni in miselni potencial. Izdelki LEGO® so se skozi desetletja razvijali in nadgrajevali, vendar temelj še vedno ostaja in je: ena in edina tradicionalna LEGO® kocka.

Vir: lego.com.

Izdelek

LEGO® kocke so zasnovane tako, da navdihujejo in spodbujajo otroško zabavo, ustvarjalnost, obenem je to zelo privlačna in zahtevna igra, ki terja tudi potrpežljivost, iznajdljivost in strukturirano reševanje problemov. Hkrati pa v pozitivnem smislu odpira tudi radovednost in domišljijo, spretnosti in fizično-motorične sposobnosti, zato se sestavljanje z LEGO® kockami pogosto označuje kot »učenje skozi igro«. Po nekaterih starejših podatkih otroci preživijo in se igrajo z LEGO® kockami pet milijard ur na leto . Ob pisanju teh vrstic se sprašujem, kakšne so aktualne statistike ter, ali je selitev otrok pred zaslone ta trend kaj obrnila. Sicer pa, ob prehodu v novo tisočletje je bila znamka LEGO® hvaljena kot »igrača stoletja«.  

Izdelki LEGO® so razviti in združeni tako, da so nakatere zbirke na voljo za vse, brez starostne omejitve, druge pa so premišljeno zasnovane po zahtevnosti, glede na starost otroka in predvidenih stopenj njegovega razvoja. Na koncu dneva, kar je glavno bistvo, LEGO® kocke so namenjene prav vsem navdušenecem: od malčkov, šolarjev in najstnikov do mladih in mladih po srcu. Za predšolske in najmlajše otroke so razvili različico DUPLO, da se spoznajo in rokujejejo s prvimi izkušnjami razvijanja motoričnih sposobnosti.

Tematske zbirke snuje in poimenuje bodisi LEGO® sam ali pa vpelje tudi tiste, ki so plod sodelovanja s partnerskimi podjetji in/ali zgodbami znamk. Znani so recimo licenčni izdelki iz sveta priljubljenih filmov, risank, knjig (npr. Star Wars, Harry Potter). Nekatere kolekcije omogočajo celo izdelavo pravih robotov (npr. Lego Mindstorms Nxt«) in modnih dodatkov (npr. priljubljene zapestnice). Spletna stran pa se nenehno nadgrajuje in omogoča vrsto virtualnih modelov, sprehodov in simulacij.

Promocija in vrednote

Za skupino LEGO je pomembno, da ima vseskozi tesen stik s svojimi potrošniki. V ta namen se podjetje angažira v številne pobude za krepitev vezi med LEGO® navdušenci in (sodobno) družbo. V različnih koncih sveta tako celo potekajo LEGO® tekmovanja in turnirji, najbolj strastni navdušenci pa so zapriseženi člani oz. predani verniki LEGO® kluba. Znamka deluje kot garancija kakovosti in izvirnosti. LEGO® kocke so steber otroške vedoželjnosti, ustvarjalnosti in domiselnosti. Skozi igro spodbujajo razmišljanje in učenje. Širok nabor izdelkov LEGO Group temelji na isti osnovni filozofiji, tj. učenje in razvijanje – skozi igro.

Vir: lego.com.

Znamka LEGO se odziva tudi na aktualno stanje okolja in družbenih razlik

Zastavlja si ambicijo izdelovati LEGO® kocke iz bolj trajnostnih virov, brez kompromisov, ko gre za kakovost ali varnost. To je sicer drzna ambicija, saj morajo razvijati trajnostne materiale, ki so varni in dovolj močni, da se prenašajo iz generacije v generacijo, a verjamejo, da so na dobri poti. Tako so leta 2018 pričeli izdelovati elemente iz bio-polietilena (bio-PE) – mehke, trpežne in prožne plastike, pridobljene iz brazilskega sladkornega trsa. Odprti so tudi za pridobivanje surovin skozi reciklažo plastičnih odpadkov, ki jo redno testirajo, preden se odločijo, ali jo bodo uporabili. V teh prizadevanjih je pohvalno, da uspejo priznati tudi svoje poraze in padce. Leta 2021 so bili najprej navdušeni, da jim je uspel vznemirljiv preboj pri stvaritvi protipa kocke iz plastičnih steklenic PET. Vendar po dveh letih nenehnega razvoja ni zagotovil skupnega zmanjšanja ogljika, potrebnega za uresničitev zastavljenih ambicij. Če se dodalnemo družbenih vrednot, LEGO® se pogumno in zgledno do njih opredeljuje. Kot primer velja omeniti sodelovanje z nagrajeno igralko in producentko, Samiro Wiley, ki je med  letošnjim Pride shodom proslavila moč kreativnega samoizražanja v skupnosti LGBTQIA+. V tesnem sodelovanju z LEGO® certificiranimi profesionalnimi gradbeniki je soustvarila epski avtoportret iz 41.000 kock, ki izkazuje njeno osebnost na igriv in ustvarjalen način.

Vir: lego.com.

Zanimivosti

· Ime “LEGO” je okrajšava za dve danski besedi, “leg godt”, kar pomeni “igraj dobro”, v latinščini pa tudi nosi pomen »dam skupaj«.

· Če ste sestavili 40.000.000.000 LEGO® kock, pomeni, da ste dosegli luno.

· V stavbi LEGOLAND Windsor, ki so ga odprli davnega leta 1996, so uporabili skoraj 55 milijonov LEGO® kock.

· Vse LEGO kocke so v celoti združljive, ne glede na to, kdaj so so bile izdelane, v kateri tovarni ali, iz katere zbirke so.

The post LEGENDA: <strong>LEGO</strong>®<strong>.</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/legenda-lego/feed/ 0 8612
SUPERBRANDS SLOVENIJA 2023: Gala podelitev nagrad https://superznamka.si/superbrands-slovenija-2023-gala-podelitev-nagrad/ https://superznamka.si/superbrands-slovenija-2023-gala-podelitev-nagrad/#respond Wed, 10 Apr 2024 10:07:02 +0000 https://superznamka.si/?p=8569 Zadnji septembrski četrtek je v veličastnem hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana Mons potekal gala dogodek, na katerem so podelili priznanja 29 superbrandom, ki po mnenju slovenskih potrošnikov in ocenjevalcev strokovnega sveta predstavljajo cvetober super znamk...

The post SUPERBRANDS SLOVENIJA 2023: <strong>Gala podelitev nagrad</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
Zadnji septembrski četrtek je v veličastnem hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana Mons potekal gala dogodek, na katerem so podelili priznanja 29 superbrandom, ki po mnenju slovenskih potrošnikov (letna raziskava Ipsos) in ocenjevalcev strokovnega sveta predstavljajo cvetober super znamk: Afrodita, Alpina, Ana Roš, Ariel, Big Bang, Elan, Ford, Generali, Gorenje, Heineken, Jaffa, JBL, Lenor, Leone, Lidl, Loto, Mercator, Merkur, Mlinotest, Nova KBM, Old Spice, Paloma, Pampers, Persil, Petrol, Perwol, Silan, SKB, Zavarovalnica Triglav

SUPERBRANDS je globalna neodvisna avtoriteta za znamčenje, ki podeljuje priznanja najboljšim znamkam. Deluje v 90 državah sveta na 5 različnih kontinentih. Zgodba SUPERBRANDS Global se je začela leta 1994 z radijsko oddajo na radiu GLR (danes BBC Radio London), ki jo je vodil Marcel Knobil, ustanovitelj SUPERBRANDS. Oddaja je bila namenjena pogovorom o znamkah iz vsakdanjega življenja potrošnikov. Na podlagi uspeha oddaje je bila čez leto dni ustanovljena organizacija SUPERBRANDS, ki že tretje desetletje predstavlja »biblije znamk«, ki izidejo v celovitih letnih pregledih in publikacijah vsepovsod po svetu.

Postopek izbora najboljših znamk poteka letno po strogih pravilih organizacije SUPERBRANDS. Prva faza merjenja je neodvisna strokovna raziskava, ki v Sloveniji poteka pod okriljem vodilne agencije na področju raziskav trga, tj. Ipsos. Zadnja Ipsosova raziskava slovenskega trga na osnovi spontanega priklica je postregla s 12.358 odgovori slovenskih potrošnikov. Med 567 navedenimi različnimi blagovnimi znamkami se jih je najboljših 500 uvrstilo v drugo fazo, tj. ocenjevanje strokovne žirije (strokovnjaki iz sveta marketinga, odnosov z javnostmi, trženja in medijev). Kriteriji finalnega izbora, po katerih so člani komisije ocenjevali, so kakovost (kontinuirano vlaganje v razvoj izdelka), razlikovanje (bistveno razlikovanje na trgu, edinstvenost, vrednote in osebnost blagovne znamke), zaupanje (ohranjanje standardov, na katerih je znamka utemeljena), in čustva (čustvena povezanost in identifikacija na ravni osebnih vrednot). Komuniciranje o teh štirih vrednotah je utemeljeno v poslanstvu globalne organizacije SUPERBRANDS. Člani strokovnega sveta imajo pri tem izredno težko nalogo, ker morajo na osnovi vsega prej omenjenega vsako znamko oceniti le z eno oceno. Letošnji člani strokovnega sveta so bili: Marko Bebar, Lara Berlec, Sašo Bigovič, Maxi Cerar, Alenka Dujanović, Benjamin Hrkić, Žiga Gliha, Inesa Grobler, Jaka Jauh, Tanja Jelača, Anita Penić Knep, Urban Korenjak, Gordana Kos, Martin Kosaber, Gašper Kračman, Mirella Miškić, Tomaž Oblak, Katja Pavlica, Lidija Rakuša, Sandra Rajgelj, Anita Srac, Daphne Stavropoulou, Alenka Vidic Praprotnik, Majda Vodopivec in Dino Zupančič. 

Lastništvo licence je pod okriljem Boška Praštala, direktorja SUPERBRANDS Slovenija, ki mu je v ponos biti član neodvisnega organa za znamčenje, prepoznavnega in priznanega v različnih državah sveta. Tudi prihodnja leta si bo še naprej prizadeval za transparentnost kot glavno vodilo pri izboru superbrandov v Sloveniji.

V nadaljevanju pozdravljamo devetindvajseterico letošnjim prejemnikov nagrade SUPERBRANDS Slovenija. Vsaka si upravičeno zasluži sloves in mesto “superbrands”, glede na njihovo pozicijo na slovenskem trgu:

  1. Afrodita, ker ostaja slovenska hiša lepote visokokakovostnih izdelkov.
  2. Alpina, ker zagotavlja popolno izkušnjo gibanja z novo tehnologijo in materiali.
  3. Ana Roš, ki že s tretjo Michelinovo zvezdico potrjuje predanost inovativnemu kulinaričnemu ustvarjanju.
  4. Ariel, ker pralne navade nadgrajuje trajnostno, z mislijo na okolje in dobro uporabniško izkušnjo.
  5. Big Bang, ker ostaja eden najpomembnejših ponudnikov potrošniške elektronike, ki razvija specialne rešitve tudi za mala in srednja podjetja.
  6. Elan, ker ostaja zgledna inovativna slovenska znamka z ugledom tudi na mednarodnem trgu.
  7. Ford, ker s paleto vozil potrjuje izbiro za vsak življenjski slog.
  8. Generali, ker razpira krila levjesrčnih in daje prednosti programu zame.
  9. Gorenje, ker ostaja ena najbolj cenjenih in uveljavljenih slovenskih znamk s tradicijo.
  10. Heineken, ker med svoje najpomembnejše vrednote šteje strast do zadovoljevanja potreb in želja ljudi.
  11. Jaffa, ker širi optimizem in dobro energijo že skoraj pet desetletij. 
  12. JBL, ker neguje strast do zvoka skozi trajnost in inovativnost.
  13. Lenor, ker z dišavami že leta vpliva na čustva in sproža najlepše čustvene spomine.
  14. Leone, ker ostaja vodilni proizvajalec pravljičnega sladoleda in čokolade v regiji.
  15. Lidl, ker z namenom odličnosti in povezanosti odseva doslednost v zadovoljevanju potreb in želja kupca.
  16. Loto, ker je lepo dobiti in še lepše deliti. Že več kot 60 let. 
  17. Mercator, ker ostaja moj, tvoj, vaš, naš sosed z nadaljšo tradicijo v slovenskem prostoru.
  18. Merkur, ker verjame in pozitivno spodbuja, da je vedno lahko še boljše.
  19. Mlinotest, ker ostaja strasten do pašte.
  20. Nova KBM, ker verjame v zmagovalnime pospeške in navdihuje komitente k zadovoljni ciljni osredotočenosti.
  21. Old Spice, ker prebuja divjo stran in jo uspešno ohranja kot rutino.
  22. Paloma, ker ostaja najboljša prijateljica že 150 let.
  23. Pampers, ker dobrobit otrok in njihovih staršev postavlja na prvo mesto.
  24. Persil, ker gradi na inovacijah in kakovosti, s posluhom za naravo in okolje.
  25. Petrol, ker v ospredje agende energije za življenje postavlja tudi družbeno odgovornost.
  26. Perwol, ker ščiti še tako občutljive tkanine pri pranju.
  27. Silan, ker že vrsto leto postavlja visoke standarde v kategoriji mehčalcev.
  28. SKB, ker ostaja strokovna, razvojna in povezovalna banka.
  29. Zavarovalnica Triglav, ker kot najstarejša slovenska zavarovalnica ostaja odgovorna, enostavna in zanesljiva.

Dogodek ne bi bil gala brez gala sodelujočih partnerjev:

Glasbeni program Uroša Perića v sodelovanju z Agencijo GIG. Svet ga pozna kot vrhunskega glasbenika in interpreta pesmi iz zlate dobe bluesa, jazza in soula. Njegova glasbena vsestranskost ga je popeljala v šestindvajset držav, kjer je nastopil več kot 1000-krat. Uroševa kombinacija igre, petja in karizme vsakič znova požene bučen aplavz občinstva po vsem svetu. Nedavno je razprodal ljubljanske Križanke, koncerti, nekaj zasebnih zabav in turneje po tujini pa se še nadaljujejo.

Ponosni pokrovitelj prevoza, Ford, je goste pripeljal iz spodnjega parkirišča do glavnega vhoda z rdečo preprogo v novih Mach-e Mustangih.

V preddverju so se predstavili Hisense z najnovejšo tehnologijo, agencija bold.group, Lidl z vinoteko, Ford z razstavljenim modelom Ford Bronco.

Merkur je bil pokrovitelj podelitve Superbrands Slovenija 2023 plaket, uredil je tudi bogato dekoracijo za gala mize.

Heineken’s Toast to Excellence je goste v preddverju popeljal skozi pozne večerne ure. Ob zvokih DJ-a so se gostje tako potopili v svet Heinekena, ki letos slavi 150-letnico.

Razvajanje brnbončič s pijačo in jedačo pokroviteljev: Superbrands menu je ustvaril chef Four Points by Sheraton Ljubljana Mons hotela. V sklopu glavne jedi so gostje jedli Mlinotestove Divita njoke, v sklopu sladice pa sta bili vključeni znamki Jaffa in Leone.

Gostje so še lahko uživali v izbranih pijačah partnerja RR Selection (rum, viski).

Promotiva je poskrbela za dve aktivaciji in atrakciji, ki sta goste zabavali in razveseljevali: Sketch robotek karikaturist je ustvarjal karikature gostov. Selfiebot robotek fotograf pa je fotografiral goste in jih presenetil s takojšnjo izdelavo fotografij.

Generalni pokrovitelj dogodka je bil Ariel, ki je poskrbl za Ariel & Superbrands nepozabno zeleno foto steno, pred katero so se gostje gala dogodka fotografirali. V otvoritvenem govoru je zbrane nagovorila predstavnica pokrovitelja, Katja Pavlica.

Prav posebna novost dogodka pa je bila generirana NFC Kartica, ki so jo obiskovalci prejeli ob vabilu. Kartico je organizator ustvaril v sodelovanju z ekipo Identiks. Vsi gostje so jo dobili pred gala dogodkom Superbrands 2023, opremljena pa je bila s čipom in QR kodo. Namen kartice je bil, da so gostje še pred dogodkom dobili vpogled, kaj projekt Superbrands ustvarja in predstavlja (video), naložen je bil tudi sam program, meni, fotografije dogodka (po dogodku).

Dogodek je organizacijsko izpeljala ekipa agencije bold.group.

Revija Super Znamka, ki redno pokriva vsebine iz sveta znamčenja, je bila vstavljena v Superbrands vrečke, ki so bile polne še drugih presenečenj pokroviteljev: Ariel, Lenor, Jar, Atelier Rebul, Kozmetika Afrodita, Identiks, Mlinotest, Hisense, Paloma, Mercator in Jaffa.

Na fotografiji urednica revije, Ines Markovčič, Boško Praštalo, ustanovitelj in lastnike revije, Valeriya Koval, skrbnica portala in družbenih omrežij revije.

Na gala razglasitvi in podelitvi priznanj Superbrands so posamezni superbrandi slavili tudi s svojimi naslovnicami, ki krasijo podobe njihovih korporativnih personaliziranih knjig Superbrands Slovenija 2023. Organizatorji Supebrands Slovenija so h končnim izdelkom vključili še žirijo, da je – kot dobro popotnico za kreativno delo še naprej – izbrala po njihovem mnenju najboljšo naslovnico.

Po končnem seštevku ocen 6-članske strokovne žirije Miha Bevc (kreativni direktor in partner, Herman &partnerji), David Fartek (Art direktor, Arnoldvuga), Matjaž Germ (Kreativni direktor, Agencija 101), Blaž Kocjančič (Kreativni direktor, Internavti), Robert Križmanič (Arti direktor, Futura DDB), Tim Luznar (Art direktor, bold.group agencija), je plaketo za super naslovnico prejel Mercator.

Vir slik: Superbrands Slovenija 2023, fotograf Rene Knapič.

The post SUPERBRANDS SLOVENIJA 2023: <strong>Gala podelitev nagrad</strong> appeared first on Super Znamka.

]]>
https://superznamka.si/superbrands-slovenija-2023-gala-podelitev-nagrad/feed/ 0 8569