Video strategija za B2B podjetja

Aktualno, Tema

📅 20.07.2021

Uvodna misel uredništva

Pomen video vsebin se izpostavlja bolj kot kadarkoli. Čeprav se zdi, da vemo že vse o tem in da je seveda smiselno, če že ne nujno, razmišljati tudi o videu, se hkrati tudi zdi, da veliko reči pri tovrstnih razmislekih ostajajo kot neznanke v samoumevnem. Vsebine so živa stvar; enako velja za izbor kanalov, preko katerih jih prenašamo, pretakamo, sporočamo. Ni enotnih receptov; so le težnje k enotnim razmislekom. To še vedno ne pomeni, da je smiselna končna ukinitev ostalih, tudi offline strategij, saj tudi slednje v poplavi vseh predstavljajo ključno, če ne odločilno dopolnilo sporočenega. Zgodovina razvoja medijev in kanalov sporočanja potrjuje, da z razvojem in nadgradnjo novih kanalov obstoječi nujno ne zamrejo. Je pa potrebno in smiselno v disperziji vseh možnosti izluščiti koktajl tistih kanalov, ki bodo sinhrono in komplementarno funkcionirali.

Video strategije in video trženje so aktualni razvojni parameter 21. stoletja. Bolj kot kadarkoli se eksponentno razvijajo in predstavljajo samoumevno orodje v trženjskih strategijah. K razgrnitvi nekaterih ključnih vprašanj in dilem vas vabimo k prebiranju misli, napotkov in izkušenj strokovnjaka, ki se s tem dnevno ukvarja in je po svoji profesiji odličen obrtnik, računalničar, fotograf, oblikovalec. Uroš Rojc vam v nadaljevanju razgrinja mini učbenik svojih ključnih misli iz praktičnih izkušenj, če se kot podjetje video vsebin že lotevate ali premišljujete, da je morda skrajni čas, da z njimi tudi vi pričnete.

Rast B2B trženja

Uroš Rojc

Leta 2005 je bil na spletu objavljen prvi YouTube video posnetek. V letih, ki so od njega minila, je spletni video doživel pravo eksplozijo. Danes si vsak dan ogledamo več kot eno milijardo ur video posnetkov na YouTube kanalih. Spletni videi, ki segajo od video vsebin o mačkah do komičnih oddaj in video posnetkov z navodili za uporabo ali sestavo nekega produkta, imajo različne namene. Tržniki so to upoštevali, pravzaprav kar 83 %* tržnikov meni, da so video vsebine ravno zdaj pomembnejše kot kadarkoli prej.

Če ste B2B podjetje, ste verjetno opazili rast B2B video trženja. Toda, kako ga pravilno izvajati in ali je video trženje v B2B podjetjih sploh vredno uporabljati? Zgolj ena video vsebina na spletni strani ali na drugih portalih najbrž ne bo dovolj za občutno večjo spremembo. Potrebno je razmisliti in skovati načrt, kako zastavljene cilje doseči in na kakšen način bo s pomočjo video vsebin komunikacija s strankami presegla konkurenco ter pospešila prodajo izdelka ali storitve.

… VEČ V REVIJI SUPER ZNAMKA … NAROČI SE NA REVIJO

Samo za naročnike

Že imate račun? Prijavite se.

Podobne vsebine

ROMANTIČNO V ZNAMČENJU: Znamke imajo moč ustvarjati trenutke, ki nas zaznamujejo

ROMANTIČNO V ZNAMČENJU: Znamke imajo moč ustvarjati trenutke, ki nas zaznamujejo

V današnjem času neprestanega hitenja in ob kopici mnogoterih sporočil ter novih izdelkov ljudje hlepimo po trenutkih, izkušnjah in lepih čustvih. Znamk, razen redkih, že dolgo ne kupujemo zgolj za reševanje nekih težav oz. izzivov, ampak zaradi pripadnosti in občutkov, ki se v nas vzbudijo, ko imamo nek dotični izdelek ali, ko posežemo po neki storitvi.

NEVROZNAMČENJE: Ko podzavest prevzame nadzor nad znamčenjem

NEVROZNAMČENJE: Ko podzavest prevzame nadzor nad znamčenjem

Ali lahko nekdo postane bolj prepričljiv zaradi tehnik nevroznamčenja? Zagotovo. Uporaba nevroznamčenja lahko poveča učinkovitost sporočil in znamk ter omogoči boljšo povezanost s potrošniki. Ključno je razumevanje, da se zmaga odvija v podzavesti potrošnikov, kjer se odločitve sprejemajo brez zavednega premisleka.

OSREDNJA TEMA: NEVROZNAMČENJE

OSREDNJA TEMA: NEVROZNAMČENJE

Potrošnike nekaj žene v nakup in/ali uporabo izdelka/storitve. Seveda je tu tista primarna potreba najprej. A v množični ponudbi zadovoljitve teh primarnih potreb je distinkcija toliko bolj ključna. Ne samo kaj, ampak tudi kdaj in kako potrošnik razmišlja o znamki. Ne samo, kaj potrošnika motivira za nakup znamke, temveč tudi, kaj ga pri tem žene, »drajva«. Odgovore na takšna in podobna vprašanja je mogoče najti v možganih potrošnika.

En odstavek tega članka je napisal Chat GPT

En odstavek tega članka je napisal Chat GPT

Tekstopisje. Copywriting. Pisanje tekstov za PR in marketinške namene. Vse to je v zadnjih letih vedno bolj cenjena veščina, saj je dobrih tekstopiscev malo. Ker je za tako delo potrebna širina, razumevanje in tehnično znanje. Kako pa je na to vplival prihod AI modela jezika, o katerem se govori in govori brez prestanka, Chat GPT? Je možno, da bo pisanje tekstov za marketinške namene postalo toliko lažje, da se (dobrih) tekstopiscev sploh ne bo več potrebovalo, ker jih bo nadomestil Chat GPT?

Komentarji

0 komentarjev

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja