KOLUMNA: Kakšne so v (pod)zavesti potrošnikov znamke prihodnosti?
To so znamke, ki so že danes zelo privlačne in imajo potencial današnjo energijo prenesti v prihodnost. Še posebej v svetu in v času nenehnih transformacij je to položaj, za katerega si je vredno prizadevati…
KOLUMNA: Slovenija, moja dežela.
Menim, da bodo še večji razcvet doživeli športni, kulturni in gastronomski turizem. Vse bolj bodo popularne butične lokacije, ki ponujajo tisto, kar druge ne in bodo hkrati znale izkoristiti nove kanale in se prilagajati novim generacijam, ki prihajajo in konstantno iščejo nekaj več.
KOLUMNA: Znamčenje v turizmu ali kako izpostaviti svojo identiteto skozi edinstveno vrednost.
Znamko destinacije lahko preučujemo iz več vidikov, eden izmed katerih je tudi turistični. Ko pa govorimo o znamki turistične destinacije, je...
KOLUMNA: Na gnili osnovi omet hitro odpade.
Več ko človek raziskuje in spremlja, več krasnih zgodb spozna. A zakaj bi šli v tako investicijo?
KOLUMNA: Najprej strategija, nato oglasi.
»Kako se lahko neka turistična destinacija odlično prepleta tudi z ostalimi znamkami v lokalnem prostoru? Je to priložnost za gradnjo hkratnega sodelovanja znamk iz različnih panog znotraj istega lokalnega okolja, od koder turistična znamka prihaja, po principu b2b?« Ne zgolj, da je to priložnost, je nuja. In tu je zagotovo ključno tudi strateško komuniciranje, upravljanje odnosov (in interesov) med različnimi deležniki.
KOLUMNA: Vrednote podjetnika narekujejo poslovno etiko podjetja
Za blagovno znamko radi uporabimo definicijo “blagovna znamka je to, kako obnašanje znamke dojemajo drugi”. Znamčenje se torej v prvi vrsti navezuje na kulturo, vrednote, identiteto in njegovo bistvo – to je tista izkušnja, ki jo potrošnik dobi. Bolj kot je edinstvena in pristna, močnješa je blagovna znamka. In na tem mestu vas vabim, dragi bralci, da si zastavite novo vprašanje: Kdo je lahko bolj edinstven in pristen od nas samih samih?