TEMA V ZNAMČENJU: Maxi/minimalizem znamk. 

Aktualno, Tema

📅 01.09.2022

TEMA V ZNAMČENJU: Maxi/minimalizem znamk. 

“Less is more” ali “More is more”?

Pa ja, prag iz 20. v 21. stoletje nas je zbudil v konceptih minimalizma. Postal je praktično mainstream. Filozofija simplicizma, preproščine, kako zreducirati, optimizirati, subvertirati odvečni junk, balast in kič na raven preprostih kompozicij, idej, linij, oblik … skratka v less is more“.

 
Vse to se je odražalo skozi umetnost, slikarstvo, modo, make-up, hrano, pohištvo, krajinsko in urbano arhitekturo ter vse druge aktualne reprezentacije javnega, torej tudi oglasna in promocijska sporočila znamk: sčiščene linije v oblikovalskih presežkih in objektih, asketska arhitektura, minimalistična kompozicija subjektov/objektov v zgodbi, manj besed s poanto sporočilnosti … Ob tem, ko to pišem, se najprej spomnim, ne vem po kateri logiki, na znamko Geox in kampanjo “Diha!”. Mislim, da me je takrat prešinilo (ta kampanja je krasila mnoge plakate in tiskane oglase zdaj že vsaj kako desetletje nazaj, ne spomnim se letnice), kako so v bistvu z eno besedo povedali vse in sinhrono svojemu konceptu zgodbe. Čevlje je v poplavi mnogoterih ponudnikov res izziv predstaviti, obenem pa promovirati vse tiste prednosti, ki jih imajo (npr. da dihajo, so iz kvalitetnega materiala ipd.). Na oglasih je bil vedno le en izbran Geoxov čevelj, poleg pa slogan s klicajem (Diha!) in prš tistega dima, ki se je vil iz podplata (simulacija dihanja noge v čevlju). 

Toda minimalizem v reprezentiranciji nekega diskurza niti ni tako nova ali revolicionarna pogruntavščina, kot se je morda na pragu tisočletja zdela. Zgodovina po poti minimalizma priča, da se je ta transcendentalistična filozofija uveljavila v …

Samo za naročnike

Že imate račun? Prijavite se.

Podobne vsebine

ROMANTIČNO V ZNAMČENJU: Znamke imajo moč ustvarjati trenutke, ki nas zaznamujejo

ROMANTIČNO V ZNAMČENJU: Znamke imajo moč ustvarjati trenutke, ki nas zaznamujejo

V današnjem času neprestanega hitenja in ob kopici mnogoterih sporočil ter novih izdelkov ljudje hlepimo po trenutkih, izkušnjah in lepih čustvih. Znamk, razen redkih, že dolgo ne kupujemo zgolj za reševanje nekih težav oz. izzivov, ampak zaradi pripadnosti in občutkov, ki se v nas vzbudijo, ko imamo nek dotični izdelek ali, ko posežemo po neki storitvi.

NEVROZNAMČENJE: Ko podzavest prevzame nadzor nad znamčenjem

NEVROZNAMČENJE: Ko podzavest prevzame nadzor nad znamčenjem

Ali lahko nekdo postane bolj prepričljiv zaradi tehnik nevroznamčenja? Zagotovo. Uporaba nevroznamčenja lahko poveča učinkovitost sporočil in znamk ter omogoči boljšo povezanost s potrošniki. Ključno je razumevanje, da se zmaga odvija v podzavesti potrošnikov, kjer se odločitve sprejemajo brez zavednega premisleka.

OSREDNJA TEMA: NEVROZNAMČENJE

OSREDNJA TEMA: NEVROZNAMČENJE

Potrošnike nekaj žene v nakup in/ali uporabo izdelka/storitve. Seveda je tu tista primarna potreba najprej. A v množični ponudbi zadovoljitve teh primarnih potreb je distinkcija toliko bolj ključna. Ne samo kaj, ampak tudi kdaj in kako potrošnik razmišlja o znamki. Ne samo, kaj potrošnika motivira za nakup znamke, temveč tudi, kaj ga pri tem žene, »drajva«. Odgovore na takšna in podobna vprašanja je mogoče najti v možganih potrošnika.

En odstavek tega članka je napisal Chat GPT

En odstavek tega članka je napisal Chat GPT

Tekstopisje. Copywriting. Pisanje tekstov za PR in marketinške namene. Vse to je v zadnjih letih vedno bolj cenjena veščina, saj je dobrih tekstopiscev malo. Ker je za tako delo potrebna širina, razumevanje in tehnično znanje. Kako pa je na to vplival prihod AI modela jezika, o katerem se govori in govori brez prestanka, Chat GPT? Je možno, da bo pisanje tekstov za marketinške namene postalo toliko lažje, da se (dobrih) tekstopiscev sploh ne bo več potrebovalo, ker jih bo nadomestil Chat GPT?

Komentarji

0 komentarjev

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja