DOBRODOŠLI V BETA VERZIJI 2.021

Kolumne

Blaz_Kocjancic
📅 18.03.2021

Ko počasi odstranjujemo hroščato in virusov polno verzijo 2.020 s svojega operacijskega sistema, ne smemo ignorirati slona v sobi. Leto, ko so postali objemi in rokovanja smrtno nevarni, poskočnica Can’t touch this pa njegova uradna himna, je na stežaj odprlo vrata novi finančni krizi in številnim drugim spremembam.

Tako v zasebnih življenjih kot v poslovnem svetu se spreminja naša interakcija z ljudmi, načini kako kupujemo in prodajamo, ter številne druge norme in navade. Če se spreminjamo ljudje, pa se bodo morale spremeniti tudi znamke. Saj so te v resnici skupek vrednot, ki živijo v naših zavestih.

Sprememba je ena od besed, ki požene strah v kosti. Verjetno zato, ker spremembe pomenijo korak v neznano. Ven iz cone udobja. A ravno ta strah nam otežuje napredek. Zato moramo gledati na spremembe, ki se dogajajo okoli nas, tudi v pozitivni luči. Luči novih priložnosti.

Dejstvo je, da so spremembe edina konstanta. Kdor se jim bo znal prilagoditi, bo vedno izšel kot zmagovalec. Kako se lahko znamka prilagodi spremembam in iz krize izide kot zmagovalka?

1. Pametni ljudje so tisti, ki delajo napake, se iz njih učijo in jih nikoli več ne ponavljajo. Enako velja za znamke. Zgodovina nas uči, da znamke, ki ohranjajo izdatke za marketing tudi v času krize, povečajo svojo prodajo in tržni delež. Zdravje blagovnih znamk postane ranljivo v tistem trenutku, ko podjetja prenehajo oglaševati.

2. Kriza ustvarja odlične pogoje na trgu, da znamke pokažejo »prave barve«, svoje poslanstvo in vrednote. Izkoristite jih!

Samo za naročnike

Že imate račun? Prijavite se.

Ostale kolumne

KOLUMNA: Čustva in Romantika v marketingu: Ključ do Src in Znamk

KOLUMNA: Čustva in Romantika v marketingu: Ključ do Src in Znamk

V marketingu in oglaševanju se romantične tehnike vedno bolj uporabljajo kot orodje za pritegovanje pozornosti potrošnikov. Ta pristop ne le trka na vrata naših čustev, ampak išče pot do našega poistovetenja s sentimentalnimi temami, ki odmevajo v naših srcih. Toda…Je romantika vedno zmagovalna formula?

KOLUMNA: Romantizem v oglaševanju znamkinih zgodb

KOLUMNA: Romantizem v oglaševanju znamkinih zgodb

Romantizem je evropska umetnostna smer v prvi polovici 19. stoletja, ki poudarja zlasti subjektivnost, čustva, domišljijo. FRAN ga definira kot odnos do sveta, v katerem prevladujejo čustva, domišljija, nestvarnost.

Romantika je bila do neke mere odziv na razsvetljenstvo in racionalizem. Poudarjala je čustveno, individualno, subjektivno, iracionalno, domiselno, spontano.

Kaj pa ima romantizem z oglaševanjem?

KOLUMNA: Kaj so o 2024 rekli naši »jaga baba« pogovori

KOLUMNA: Kaj so o 2024 rekli naši »jaga baba« pogovori

Čas zadnjih nekaj tednov je bil zame osebno zanimiv, ker podjetja, organizacije in skupine – tako kot vsako leto – organizirajo bistveno več dogodkov kot katerikoli drugi mesec v letu. Čas je za druženje, stiske rok in dokazovanje, kdo je v večji stiski s časom, je pa to tudi čas za zanimive pogovore. Med vsemi dialogi in monologi pa nekateri ostanejo v spominu, ker smo s sogovorniki razvijali zanimive teze, med katerimi smo se dotikali tudi trendov in 2024. »Jaga baba« pogovori smo jim rekli…

KOLUMNA: ROM-KOM-KOM, ŠE NE GREMO DOMOV

KOLUMNA: ROM-KOM-KOM, ŠE NE GREMO DOMOV

V svetu, ki temelji na podatkih in ponuja možnost merjenja vsega, je ideja še vedno kralj. V vse bolj razdrobljeni komunikacijski pokrajini, v kateri blagovne znamke vse težje izplavajo iz komunikacijskih poplav, bodo velike ideje postale pomembnejše kot kadarkoli prej.

KOLUMNA: Romantika – da, a ne za vsako ceno

KOLUMNA: Romantika – da, a ne za vsako ceno

Romantika zagotovo pritegne. Ampak kakšen smisel ima romantika v znamčenju, če ni del identitete znamke in podjetja? Se romantični TV oglas sklada z vrednotami podjetja? Se zaposleni z njim poenotijo ali zgolj zavijejo z očmi, češ, »šefi spet prodajajo pravljice«? In kako se počutijo kupci, ko zaznajo to vrzel? Samorefleksija in preizpraševanje sta v iskanju srčike same ter identitete podjetja še kako na mestu in naj ne bosta nikoli odveč. Tudi takrat, ko se v lovljenju rokov za kampanjo zdi, da ni časa za praktično nič. Ravno takrat je morda pravi trenutek da stopimo korak nazaj, umirimo žogico, zadihamo in resno premislimo o koreninah identitete znamke.

Komentarji

0 komentarjev

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja