RADOVEDNOST, GONILO RAZVOJA

Kolumne

📅 27.02.2021

Splošna življenjska želja človeka je živeti dobro. Toda kaj je dobro, je lahko za vsakega posameznika zelo različno. Gledano po Maslowu in njegovemu sistemu primarnih preživetvenih potreb, so lahko naše povprečne želje hitro potolažene. Ko smo na varnem in toplem, s polnim trebuhom, v okolju nam prijetnih ljudi, je naš povprečni egos že skoraj potešen. Ampak kaj, ko imamo v sebi večje želje.

Neprestano raziskovanje in učenje je znak inteligentih in razmišljujočih ljudi, ki vseskozi iščejo napredek in razvoj. Ljudi, ki se ne oklepajo svojih obstoječih dosežkov, temveč želijo naprej, v nove sfere raziskovanja svoje življenjske poti oz. doseči v cilje, s katerimi bi želeli pustiti neko sled, ki bo pripomogla k razvoju in soustvarjanju boljšega jutri. Za to pa je potrebno preseči svoje okvire udobja in seči po raziskovanju novih znanj in svetov.

Iti iz sebe v času, ko moramo biti notri. Ko smo omejeni v gibanju in primorani k fizični statičnosti, je to še poseben izziv. Hkrati pa priložnost za raziskovanje svojega notranjega sveta in svojih sposobnosti. Prilika nas izziva, da pregledamo dosedanje procese življenja, delovanja, poslovanja, in tudi prehranjevanja ter gibanja. Sprašujemo se, kako smo živeli prej in kako sedaj. Smo zadovoljni s svojo potjo? Kje smo bili do sedaj uspešni in kaj že deluje dobro. Kje lahko kaj izboljšamo? Gotovo lahko kaj izboljšamo. Vedno. Ob taki analizi vsi prej ali slej pridemo do novih sklepov in ciljev, ki jih bomo seveda z gotovostjo uresničevali v prihodnosti. Kaj se zgodi s takimi sklepi, pa je že drugo vprašanje.

Samo za naročnike

Že imate račun? Prijavite se.

Ostale kolumne

KOLUMNA: Čustva in Romantika v marketingu: Ključ do Src in Znamk

KOLUMNA: Čustva in Romantika v marketingu: Ključ do Src in Znamk

V marketingu in oglaševanju se romantične tehnike vedno bolj uporabljajo kot orodje za pritegovanje pozornosti potrošnikov. Ta pristop ne le trka na vrata naših čustev, ampak išče pot do našega poistovetenja s sentimentalnimi temami, ki odmevajo v naših srcih. Toda…Je romantika vedno zmagovalna formula?

KOLUMNA: Romantizem v oglaševanju znamkinih zgodb

KOLUMNA: Romantizem v oglaševanju znamkinih zgodb

Romantizem je evropska umetnostna smer v prvi polovici 19. stoletja, ki poudarja zlasti subjektivnost, čustva, domišljijo. FRAN ga definira kot odnos do sveta, v katerem prevladujejo čustva, domišljija, nestvarnost.

Romantika je bila do neke mere odziv na razsvetljenstvo in racionalizem. Poudarjala je čustveno, individualno, subjektivno, iracionalno, domiselno, spontano.

Kaj pa ima romantizem z oglaševanjem?

KOLUMNA: Kaj so o 2024 rekli naši »jaga baba« pogovori

KOLUMNA: Kaj so o 2024 rekli naši »jaga baba« pogovori

Čas zadnjih nekaj tednov je bil zame osebno zanimiv, ker podjetja, organizacije in skupine – tako kot vsako leto – organizirajo bistveno več dogodkov kot katerikoli drugi mesec v letu. Čas je za druženje, stiske rok in dokazovanje, kdo je v večji stiski s časom, je pa to tudi čas za zanimive pogovore. Med vsemi dialogi in monologi pa nekateri ostanejo v spominu, ker smo s sogovorniki razvijali zanimive teze, med katerimi smo se dotikali tudi trendov in 2024. »Jaga baba« pogovori smo jim rekli…

KOLUMNA: ROM-KOM-KOM, ŠE NE GREMO DOMOV

KOLUMNA: ROM-KOM-KOM, ŠE NE GREMO DOMOV

V svetu, ki temelji na podatkih in ponuja možnost merjenja vsega, je ideja še vedno kralj. V vse bolj razdrobljeni komunikacijski pokrajini, v kateri blagovne znamke vse težje izplavajo iz komunikacijskih poplav, bodo velike ideje postale pomembnejše kot kadarkoli prej.

KOLUMNA: Romantika – da, a ne za vsako ceno

KOLUMNA: Romantika – da, a ne za vsako ceno

Romantika zagotovo pritegne. Ampak kakšen smisel ima romantika v znamčenju, če ni del identitete znamke in podjetja? Se romantični TV oglas sklada z vrednotami podjetja? Se zaposleni z njim poenotijo ali zgolj zavijejo z očmi, češ, »šefi spet prodajajo pravljice«? In kako se počutijo kupci, ko zaznajo to vrzel? Samorefleksija in preizpraševanje sta v iskanju srčike same ter identitete podjetja še kako na mestu in naj ne bosta nikoli odveč. Tudi takrat, ko se v lovljenju rokov za kampanjo zdi, da ni časa za praktično nič. Ravno takrat je morda pravi trenutek da stopimo korak nazaj, umirimo žogico, zadihamo in resno premislimo o koreninah identitete znamke.

Komentarji

0 komentarjev

Oddaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja